STRÁNKA POUŽÍVÁ SOUBORY COOKIES PRO ZKVALITNĚNÍ SLUŽEB V SOULADU S OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ. MŮŽETE DEFINOVAT PODMÍNKY PRO UKLÁDÁNÍ NEBO PŘÍSTUP K SOUBORŮM COOKIES VE VAŠEM PROHLÍŽEČI NEBO V NASTAVENÍ SLUŽBY.

Odmítnout vše můžete zde.

 

 
Úvod »Barvy na motocykly»Barvy na motocykly » Jednokomponentní spreje - 1K

Jednokomponentní spreje - 1K

JEDNOKOMPONENTNÍ SPREJE - 1K

Jednokomponentní spreje (1K) obsahují pouze jedinou složku (barvu) připravenou k okamžitému použití. Po nanesení na plochu vysychají fyzikálně odpařením ředidel a rozpouštědel. Na ploše zůstávají pouze pevné složky laku.

Výhodou 1K sprejů je jednoduché použití, možnost nanášet lak ve více vrstvách a to bez rizika nežádoucích reakcí, vysoká vydatnost a krátká doba schnutí.

Nevýdou 1K sprejů je menší tvrdost a odolnost při oděru oproti 2K sprejů. Lze je odstranit i ředidlem. 

DVOUKOMPONENTNÍ SPREJE - 2K

Dvoukomponentní spreje se skládají ze dvou složek -  barvy a tužidla. Tyto složky se před použitím smíchají. Aktivace probíhá zatažením za kolečko ve spodní části spreje, a dojde tak ke spojení tužidla s barvou. Po smíchání obou složek nastane chemická reakce, při které dojde k rychlému odpaření těkavých složek a lak vytvrdne. Zpravidla se 2K lak nanáší ve dvou vrstvách - samozřejmě s mezibroušením.

Výhodou 2K sprejů je jejich nesporně vyšší kvalita srovnatelná s nástřikem pistolí, zejména tvrdost a odolnost proti oděru a rozpouštědlům.

Nevýhodou 2K sprejů je, že po smíchání obou složek se musí směs v určitém čase zpracovat (cca do 24h), jelikož nezpracovaný lak se následně reakcí znehodnotí. Neaktivovaný vydrží 2 roky od data plnění. 2K spreje se vyznačují oproti 1K sprejům vyšší cenou. 

Řadit podle 
Výrobce  

Sprej na motorku JAWA (1K) Tmavá červená 400ml (DYNA)

naše cena 480,00 Kč (20,43 EUR)

skladem
novinka


novinka